Мартин Минчев и Спарта крачат уверено към титлата в Чехия (ВИДЕО)

Българинът намери място сред титулярите

Мартин Минчев и Спарта продължават с победите в Чехия и направиха нова крачка към титлата. Пред своя публика българинът и неговите съотборници триумфираха в дербито на Прага, след като надделяха над Славия с 3:2 в мач от 32-ия кръг.

Лукаш Хараслин, Асгейр Сьоренсен и Далибор Черни поразиха вратата на гостите, а за Славия точни бяха Иван Шранц и Станислав Текъл.

Така Минчев и компания дръпнаха на върха във временното класиране на чешкия елит със 74 точки, като вече имат 5 повече пред днешния си съперник, който е втори. На 20 май българинът и неговите съотборници ще домакинстват на Бохеми.

Крилото намери място сред титулярите и остана на терена до 70-ата минута, когато беше заменен от албанеца Кязим Лачи. Мачът пък предложи драма до последно.

Домакините на два пъти поведоха в резултата, но гостите отвърнаха на предизвикателството с два гола. Така се стигна до добавеното време в 7-та минута, когато Ладислав Крейчи се разписа от дузпа, за да зарадва публиката на Спарта.