"Сити" унижи "Юнайтед" за едно полувреме, Холанд е неудържим

Шампионите разпиляха големия враг в дербито на Манчестър

Шампионът "Сити" унижи "Юнайтед" в дербито на Манчестър от 9-ия кръг в английската Висша лига! "Гражданите" спечелиха с 6:3, като решиха всичко на "Етихад Стейдиъм" още до почивката, когато водеха с 4:0.

По хеттрик за тима на Пеп Гуардиола отбелязаха Арлинг Холанд (34', 37' и 64') и Фил Фоудън (8', 44' и 73'), докато за "червените дяволи" през втората част бяха точни Антъни (56') и на два пъти резервата Антони Марсиал (84' и 90+1').

Двама отбелязаха по 3 гола в един мач от Висшата лига за трети път. Преди Холанд и Фоудън това направиха Джърмейн Пенант и Робер Пирес ("Арсенал" срещу "Саутхемптън", 2002/2003) и Джейми Варди и Айосе Перес ("Лестър" срещу "Саутхемптън", 2019/2020).

Днешното дерби - под №187 в битката за Манчестър, се оказа най-резултатното в съперничеството.

Голмайсторът на домакините Холанд също влезе в историята, превръщайки се в първия с три поредни хеттрика в английския елит. Норвежкият таран е и едва третият с 3 попадения в един мач срещу кръвния враг след Хоръс Барнс (1921) и Франсис Лий (1970). От началото на сезона "Златното момче" има 17 попадения в 11 мача във всички турнири, като бележи на всеки 48 минути на терена.

Така "Сити" е на второто място с актив от 20 точки - 1 зад лидера "Арсенал". "Юнайтед" остава шести с 12 точки и мач по-малко спрямо градския си съперник.

В следващия кръг "гражданите" приемат "Саутхемптън", а отборът на Ерик тен Хаг гостува на "Евертън".