Той ли е новият Холанд? (ВИДЕО)

Гифт, неговият хеттрик за 3 минути и още

Всички знаем каква машина за голове е Арлинг Холанд. Само на 22 години норвежкият таран подобрява рекорд след рекорд, изравни ѝ впечатляващото постижение на Лионел Меси от 5 попадения в един мач от Шампионската лига. Един младок, за когото тепърва ще се говори, обаче опита да го засенчи броени часове по-късно!

Гифт Емануел Орбан записа най-бързия хеттрик в евротурнирите, побеждавайки сам Истанбул Башакшехир (4:1). При 1:1, 20-годишният нигериец бе точен в 31', 32' и 34', класирайки белгийския Гент за четвъртфиналите в Лигата на конференциите.

Всичко това 3 дни, след като заби 4 гола за 30 минути при разгрома с 6:2 срещу Варегем в шампионата.

Гифт (Gift) явно наистина има дарба, както се превежда името му от английски. Той вече може да се похвали с 15 попадения в 11 мача от началото на сезона, с което привлече вниманието на грандовете от Стария континент.

Орбан подобри рекорда на Мохамед Салах, отбелязал 3 гола в рамките на 6 минути за Ливърпул срещу Рейнджърс в Шампионската лига. Любопитното е, че тогава египтянинът влезе като резерва.

На клубно ниво засега оцелява постижението на Садио Мане от 2015 г. - хеттрик за 2 минути и 56 секунди със Саутхемптън в английската Висша лига. Но Холанд, а вече и Орбан чакат своя шанс!