Вратар вкара уникален гол и спаси отбора си от загуба (ВИДЕО)

Вижте невероятния ножичен удар на Фреди Тумър

Рядко по футболните терени виждаме голове на вратари, а още повече в решителните минути и то след акробатични изпълнения.

В мач от хонконгското първенство ФК "Хонг Конг" изоставаше с 0:1 при домакинството си на "Рисорсес Кепитъл". Точен в 68-ата минута беше Чеук-Ман Ип.

Задачата на домакините да стигнат дори до точката беше изключително сложна, защото в 89-ата минута Мартин Фрей беше изгонен с червен картон, така че трябваше да доиграят мача с човек по-малко.

Дълбоко в добавеното време на мача ФК "Хонг Конг" получи правото да изпълни корнер. В отчаян опит за гол, треньорът позволи на вратаря Фреди Тумър да се включи в противниковото наказателно поле и да атакува центрираната топка.

След недобро изчистване топката достигна до далечната греда. Там дебнеше именно Тумър, който с невероятен ножичен удар порази мрежата за крайното 1:1.