Женският тим на "Барселона" отново подобри рекорда по посещаемост

Мачът срещу "Волфсбург" се превърна в истинско празненство

Женският отбор по футбол на "Барселона" постави нов рекорд за най-посещаван мач при дамите.

На стадион "Камп Ноу" се събраха точно 91 648 фенове, които изгледаха победата с 5:1 над германския "Волфсбург" в женската Шампионска лига.

Предишният рекорд също беше поставен на "Камп Ноу". През март 91 553 изгледаха "Ел Класико" срещу "Реал" Мадрид.

И този път по трибуните беше истински празник, а всеки гол на домакинките се празнуваше шумно. Чуваха се не само ръкопляскания и скандирания, а и шумни барабани и музика.

Огромни знамена също се развяваха в подкрепа на "Барсеона". Футболистките зарадваха рекордния брой зрители с два бързи гола до десетата минута, а първото полувреме завърши с преднина от 4:0. През втората част тимовете си размениха по един гол.

Реваншът в Германия е на 30 април.

Другият полуфинален сблъсък в Шампионската лига сблъсква "Олимпик" Лион и "Пари Сен Жермен".