Дебютант сред титулярите донесе драматична победа на "Дженоа" (ВИДЕО)

Контузеният Андрей Гълъбинов пропусна мача с Каляри

"Дженоа" диша много по-леко в битката си за оцеляване в Серия А. Отборът на Андрей Гълъбинов спечели с 2-1 домакинството си на "Каляри" и вече е на 10 точки над опасната зона.

Българският нападател не успя да играе в мача, тъй като все още е контузен. Първото полувреме се запомни с дузпата, която бе отсъдена в полза на домакините, но след видео-повторение реферът отмени своето решение.

След почивката обаче стана далеч по-интересно. Джанлука Лападула даде аванс на "грифоните" с гол с глава в 53-та минута.

Грешка в защитата на "Дженоа" донесе дузпа за "Каляри" в 62-та минута и Николо Барела я вкара за 1-1.

Така се стигна до 90-та минута, когато португалецът Юри Медейрош, играещ едва първия си мач като титуляр за отбора вкара победния гол. Юношата на "Спортинг" завъртя топката с външен фалц извън наказателното поле и я прати в мрежата за радост на публиката на "Луиджи Ферарис".