Балотели класира "Ница" на 1/16-финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Французите спечелиха с 3-1 срещу "Зулте Варегем"

Балотели класира "Ница"  на 1/16-финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Два гола на Марио Балотели бяха в основата на победата на "Ница" с 3-1 над белгийския "Зулте Варегем" в мач от предпоследния кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Макар и закъсал във френския шампионат, отборът на "Ница" стартира много силно срещу белгийците и още в 5та минута поведе в резултата след гол от дузпа на Балотели. Италианецът преди това сам си бе спечелил наказателния удар.

След половин час игра преднината на домакините вече бе двойна. Прекрасна комбинация между Сери и Плеа стигна до Балотели и той вкара втория си гол в мача и 4-ти в турнира.

Страхотен гол на датчанина Браян Хамалайнен върна интригата десет минути преди края, но резервата  Адриен Тамезе отбеляза не по-малко красиво попадение за 3-1. Кръг преди края "Ница" е на 5 точки пред третия "Зулте Варегем" и се класира напред. В другия мач от групата "Лацио" и "Витес" завършиха 1-1.