"Ливърпул" надхитри "Арсенал" в голов трилър

"Мърсисайдци" спечелиха дербито с 4:3

"Ливърпул" спечели драматично с 4:3 като гост срещу "Арсенал" в дербито от първия кръг на Висшата лига.

"Мърсисайдци" изоставаха в резултата след половин час игра, но след това успяха да стигнат до пълен обрат в срещата.

В 28-ата минута Алберто Морено фаулира в наказателното поле Тио Уолкът, но английският национал стреля слабо при отсъдената дузпа и вратарят Симон Миньоле отби топката.

В 31-ата минута Алекс Ивоби изведе Уолкът и той с диагонален удар даде аванс в полза на "артилеристите".

"Ливърпул" изравни точно преди почивката чрез Филипе Коутиньо, който се разписа от пряк свободен удар.

Адам Лалана даде аванс в полза на гостите в 49-ата минута след центриране на Джорджинио Вайналдум. Само седем минути след това Коутиньо направи резултата 3:1 след удар с глава, дошъл при центриране на Клайн.

Новото попълнение Садио Мане реализира четвъртия гол за 18-кратните шампиони на Англия, като този път асистенцията беше на Лалана.

До края "Арсенал" стигна до нови две попадения. Първо в 64-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн реализира, а 15 минути преди края на мача Калъм Чембърс засече с глава центриране от фаул на Санти Касорла.