Успех на Сампдория в дерби номер 108 на Генуа

Дженоа - Сампдория 0:1

В дербито на Генуа, в неделната нощ, щастливият край беше за състава на Сампдория.

След един много равностоен, тежък мач, изпълнен с твърди сблъсъци и безкомпромисна битка по целия терен, отборът на  треньора Синиша Михайлович се поздрави с победа от 1:0.

Единственото попадение в мача падна в 75- тата минута след изпълнение на пряк свободен удар и коварно насочена топка от Габиадини, който направи вратаря Перин безпомощен.

Отчаяните усилия за изравнителен гол на тима на Дженоа, в последния четвърт час на мача, не дадоха резултат и играчите на треньора Гасперини загубиха.

Ето и другите резултати от неделните мачове в серия А:

Сасуоло - Наполи         0:1

Чезена - Милан            1:1

Киево - Емполи            1:1

Интер - Каляри            1:4

Торино - Фиорентина   1:1

Две срещи от петия кръг ще се изиграят в понеделник, 29.09. Удинезе посреща Парма, а срещата в която Палермо е домакин на Лацио от 22:00 часа, ще можете да гледате пряко по bTV Action.