Григор Димитров с неочаквано трудна победа в Рим

Първата ни ракета се измъчи с японец

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, започна с неочаквано трудна победа участието си в "Мастърс" турнира в Рим (Италия).

Гришо спечели с 2:0 (7:5, 6:4) срещу Йошихито Нишиока (Япония) във втория кръг. Двубоят продължи час и 39 минути.

Успехът е трети пореден за първата ни ракета над Нишиока, от когото няма загуба. Наложи се още в 1/16-финалите в Бризбейн (Австралия) през 2018 г., както и в същата фаза в Рим през 2020-а.

И днес Григор спази традицията да не дава сет на азиатеца. Мачът обаче беше равностоен и Димитров пречупи Нишиока едва в края на сетовете.

Ключов в откриващата част беше 12-ият гейм, в който Гришо стигна до два сетбола и се възползва още от първия.

Във втория сет хасковлията - №10 в световната ранглиста, проби Нишиока в 9-ия гейм и това се оказа достатъчно.

В следващия кръг 32-годишният Димитров ще се изправи срещу с 10 по-младия Терънс Атман (Франция). Последният продължи напред, след като представителят на домакините Лоренцо Музети се отказа във втория сет на мача им, когато губеше с 5:7, 0:1.

За Григор и Атман предстои първи сблъсък на ниво АТР.