Интер срази Милан и подпечата Скудетото (ВИДЕО)

"Нерадзурите" са шампиони на Италия за 20-и път

Интер е шампион на Италия за 20-и път! "Нерадзурите" подпечатаха Скудетото, след като победиха с 2:1 градския си съперник Милан. Така Интер си осигури върха в Серия "А" 5 кръга преди края на сезона.

Тимът на Симоне Индзаги разгроми "росонерите" с 5:1 през септември и излезе мотивиран за още от същото. Интер поведе в 18', когато, при корнер на Федерико Димарко, Бенжамен Павар отклони топката и Франческо Ачерби отбеляза.

Символичните гости продължиха да бъдат по-активни. "Змията" ухапа "Дявола" за втори път в началото на втора част - Маркюс Тюрам преодоля Фикайо Томори и се разписа. За френския нападател - син на легендата Лилиан Тюрам, попадението е под №12 от началото на сезона.

Милан съхрани надеждите си за отлагане на шампионското парти на Интер. Десетина минути преди края Томори намали на 1:2. Отборът на Стефано Пиоли обаче нямаше сили за повече, а в добавеното време нервите взеха връх. Тео Ернандес от "росонерите" и Дензъл Дъмфрис от "нерадзурите" се сдърпаха и бяха изгонени, преди Давиде Калабрия да остави Милан с 9 души заради удар без топка.

В крайна сметка Интер добави втората златна звезда към логото си. И докато новият шампион е в серия от вече 27 мача без поражение в Серия "А" - 22 успеха и 5 равенства, Милан се намира в мини криза след отпадането от Лига Европа и загубата тази вечер.

"Росонерите" ще опитат да се реваншират на тифозите си в събота, когато се сблъскват с Ювентус. В друг двубой от 34-ия кръг Интер приема Торино.