ЦСКА задълбочи кризата в Левски (ВИДЕО)

Десета поредна загуба за „сините“ в баскетболния шампионат

ЦСКА победи Левски с 81:67 (18:17, 20:15, 21:15, 22:20) като домакин в дербито от 15-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Така "червените" продължиха успешната си серия в първенството с 12-а победа, докато Левски е на другия полюс. допускайки 10-то поредно и общо 11-то поражение.

Селекцията на Росен Барчовски имаше точка аванс след 10 минути игра при 18:17. Домакините дръпнаха със 7 точки в хода на първата четвърт, но "сините" успяха да скъсят дистанцията.

Възползвайки се от добрата си стрелба от далечна дистанция Левски изравни и обърна до 26:24 в началото на втората част. ЦСКА обаче бързо си върна водачеството и го задържа до почивката, която дойде при 38:32.

"Червените" имаха превъзходство в третата част и към средата на периода за първи път вдигнаха разликата над 10 точки. Преди заключителните 10 минути домакините водеха с 59:47.

До края на мача баскетболистите на ЦСКА не позволиха на гостите да застрашат сериозно водачеството им, увеличиха аванса си до 20 точки и нямаха проблеми да запишат нова победа.

Брандън Йънг и Венцислав Петков отбелязаха по 17 точки за ЦСКА. За Левски Зейн Ноулс вкара 15 точки и овладя 12 борби, а Лъчезар Димитров реализира 13 точки.

В следващия кръг Левски приема Академик Пловдив, а ЦСКА гостува на Черно море.