Фенербахче удари Олимпиакос, Везенков неузнаваем (ВИДЕО)

Гръцкият гранд е домакин в решаващия пети мач от четвъртфиналната серия

Олимпиакос, в чиито редици е националът Александър Везенков, загуби с 69:73 от Фенербахче в мач №4 от четвърфиналната серия в Евролигата.

Така победите са вече 2-2, а полуфиналистът ще стане ясен след решаващ пети двубой в "Двореца на мира и дружбата" в Пирея.

Днес най-добрият български баскетболист не беше на висота и отбеляза едва 2 точки, към които добави 4 борби и 2 асистенции, за 29 минути на паркета.

Фенербахче имаше минимален аванс след първата четвъртина, а Олимпиакос се наложи във втората, за да води с 33:32 на полувремето. Третият период също беше изключително равностоен. Домакините обаче показаха по-здрави нерви в заключителната част и изковаха безценния успех.

Най-резултатен за победителите стана Дишоун Пиер със 17 точки, 4 борби и 1 асистенция. Тайлър Дорси добави 16 точки, 3 борби и 2 асистенции, докато Найджъл Хайс се отчете с 12 точки, 2 борби и 2 асистенции.

За Олимпиакос над всички беше Шакил МакКисик с цели 20 точки и 5 борби.

Мач №5 от серията ще се играе на 9 май (вторник).