Под дъжд от бутилки, бомбички и факли: Везенков и Олимпиакос отново шампиони! (ВИДЕО)

Бесни фенове на Панатинайкос потрошиха собствената си зала

Под дъжд от бутилки, бомбички, факли и седалки... най-добрият ни баскетболист Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос станаха шампиони на Гърция за втора поредна година!

Бесни фенове на големия съперник Панатинайкос прекратиха четвъртия мач от финалната серия в местното първенство при унизителното 35:63 в края на третата четвъртина. Разярени от огромната разлика на терена, ултраси на домакините замеряха пейката на противника и изпотрошиха собствената си зала.

Ексцесиите предизвикаха продължително прекъсване на срещата - близо час. До него Везенков беше сред най-резултатните с 11 точки, колкото записа и Алек Питърс от Олимпиакос, следван от друга звезда на гостите - Томас Уолкъп с 10. Родното тежко крило се отличи и с 5 борби и 2 асистенции за 21 минути на паркета.

В крайна сметка - около полунощ, бе обявено, че двубоят няма да се доиграе.

Така грандът от Пирея затвори финалната серия с 3-1 успеха и оформи първия си требъл от началото на новия век - титла, Купа и Суперкупа. "Червено-белите" победиха Панатинайкос в спора за трофея и през миналия сезон, като тогава се наложиха с 3-0.

За Олимпиакос това е 14-о стъпване на баскетболния връх в Гърция. Рекордьор е Панатинайкос, ставал шампион 39 пъти - за последно през сезон 2020/2021.

Освен че останаха далеч от златните медали, "зелените" са изправени и пред наказание заради ада, в който привържениците им превърнаха дербито тази вечер. Панатинайкос най-вероятно ще отнесе санкция от 3 мача без публика, глоба в размер на 20 хил. евро и отнемане на 2 точки от актива за следващия сезон.