Кош със сирената попари Везенков

Българинът с 2 точки в драмата срещу Голдън Стейн

Драматична развръзка с кош в последната секунда разочарова Александър Везенков. Тимът му Сакраменто отстъпи 101:102 пред Голдън Стейн. Всичко се реши с точна стрелба на Клей Томпсън в самия край.

Българският баскетболист се появи от резервната скамейка и записа 17:26 минути на паркета. Този път стрелбата не му вървеше, като беше точен само веднъж от шест опита. И трите му стрелба от зоната за три точки бяха неточни. Статистиката му се допълва от 5 овладени борби.

Най-резултатен в двубоя беше съотборникът му Домантас Сабонис с 23 точки и 11 борби. Литовският център беше близо до трипъл-дабъл, след като даде и осем асистенции. Стеф Къри от Голдън Стейт отбеляза 21 точки.

И двете загуби на Сакраменто дотук са именно от "воините". Това беше четвърти двубой за отбора на Везенков. Следващото изпитание е гостуване на Хюстън в неделя.