Кошмарна загуба за "лъвовете" в предквалификациите на Евробаскет

Националите се разиграха, но вече беше късно

Мъжкият национален отбор допусна кошмарна загуба на старта на третия етап от предквалификациите за Евробаскет 2025. "Лъвовете" отстъпиха с 80:86 като гости на Норвегия.

"Трикольорите" направиха три много слаби части и изоставаха с 21 точки срещу тим, който вкара едва 41 в предишния си официален двубой. Силният заключителен период се оказа недостатъчен за момчетата на Росен Барчовски да осъществят обрат.

Скандинавците започнаха ударно - със серия от 10:0, а първият кош за България дойде след близо 4 минути игра. Норвежците съхраниха аванса си до почивката, дошла при 49:39 в тяхна полза.

В третата четвърт играта на подмладения ни отбор, за който дебютираха Борислав Младенов и Мартин Йорданов, бе още по-слаба. Нападанието ни реализира едва 8 точки и норвежците дръпнаха с 68:47.

Проблясъкът в последния период, дължащ се на отличните изяви на Коди Милър-МакИнтайър и Павлин Иванов, не стигна.

Най-резултатен в мача стана Харалд Фрей от Норвегия с 27 точки, следван от Крис Ебу-Ндоу, добавил 23 за успеха. За България над всички с 20 точки беше Милър-МакИнтайър.

Следващият мач на България от пресявките е в събота (22 юли), когато в Ботевград пристига тимът на Австрия.