Кралска победа - Везенков вкара 4 точки на шампиона (ВИДЕО)

Сакраменто се справи с Денвър - 123:117

Сакраменто подчини шампиона Денвър в мач от редовния сезон в НБА. "Кралете" се наложиха със 123:117.

Александър Везенков влезе като резерва още през първата четвърт. Най-добрият баскетболист в Евролигата за миналия сезон наниза важна тройка през втората четвърт и след това добави още една точка на името си, с която изравни резултата в мача 32:32.

Саша завърши мача с 4 точки и 3 борби за 14 минути игра.

Над всички за "кралете" бяха звездата на тима Ди'Арън Фокс и включващият се от пейката Малик Монк. Гардът се отчете с 26 точки, 15 асистенции и 1 борба, а Монк остави срещу името си 26 точки за 28 минути.

На ниво бе и Домантас Сабонис - 17 точки, 15 борби и 7 асистенции.

За шампионите в асоциацията Никола Йокич записа поредния си "трипъл-дабъл" с 36 точки, 13 борби и 12 асистенции.

"Кралете" са четвърти в класирането на Запад с 11 победи и 7 загуби, Нъгетс са пети.

Във вторник рано сутринта Сакраменто ще играе 1/4-финал срещу Ню Орлийнс Пеликанс в турнира In-Season.