"Левски" остана на крачка от Файнъл Фор в Балканската лига

"Сините" допуснаха нова загуба от "Макаби" Хайфа

"Левски" отпадна в четвъртфиналите на Балканската лига, след като отстъпи на "Макаби" Хайфа у дома и в реванша. Днес "сините" загубиха с 86:97 и приключиха участието си. Българският тим остана далеч от заличаване на пасива от 8 точки след първия мач, който също се игра в столичната зала "Универсиада".

Така "Левски" отпадна преди Файнъл Фор едва за трети път. Последното класиране на тима в топ 4 е от 2018 г., когато вдигна престижния трофей.

Днес "Левски" отново беше без Ивица Радич и Асен Великов, а срещата пропусна и Марио Литъл. И завръщането на Чавдар Костов, който се контузи на лагера на националния отбор през февраури, не помогна.

"Макаби" владееше инициативата, а "Левски" се събуди едва в последната четвъртина и успя да скъси разликата до 5 точки при 70:75. Израелците обаче направиха серия от 9-0 и възстановиха двуцифрения си аванс, за да се наложат комфортно.

Най-резултатен в мача бе Рафиъл Пътни от гостите с 26 точки, докато за "Левски" Зейн Ноулс отново беше над всички с 18 точки, като оформи и дабъл-дабъл с 10 борби.

До финалната четворка, двубоите от която можете да гледате пряко по RING и на btvsport.bg между 29 април и 1 май, стигнаха три израелски отбора - домакинът "Ирони" Наария, "Апоел" Галил Елион и "Макаби", и българският "Балкан" Ботевград.