Левски отново победи Балкан (ВИДЕО)

За втори път в последните две седмици

Левски спечели с 69:64 като домакин на Балкан в мач от втория кръг на родния баскетболен шампионат. С патерица и шина на крака двубоя на живо изгледа футболният треньор Велислав Вуцов, който се бори със здравословни проблеми.

Успехът е втори за "сините" срещу този съперник в последните две седмици. Преди точно толкова носителят на Купата на България грабна и Суперкупата след победа с 57:56 над ботевградчани.

Днес, в столичната зала Триадица, Левски направи силна първа четвърт и отвори разлика от 6 точки при 22:16. Преднината на "сините" обаче беше намалена до 2 на полувремето - 35:33.

Балкан заигра по-стабилно в защита и ограничи Левски до 8 точки в третата четвърт, повеждайки с 47:43.

В герой за домакините се превърна Алън Арнет, който имаше основна заслуга за серия от 9:0 в заключителния период, оказала се решаваща.

Над всички за победителите бяха Арнет и Флорвиъс с по 14 точки, а за Балкан със същия актив завърши младежкият национал Илиян Пищиков.

Така Левски и ЦСКА са единствените с две победи и нито една загуба от началото на сезона.