Левски срази ЦСКА и триумфира с баскетболната Купа (ВИДЕО)

Трофеят отиде при „сините“ за 16-и път

Левски спечели Купата на България по баскетбол за 16-и път и първи от 2020 г. насам! Във финала, игран пред около 5000 зрители в Арена София, "сините" сразиха вечния си съперник ЦСКА с 86:81.

Двата тима за последно спориха за трофея преди 30 години. Тогава Левски също излезе победител - със 72:67.

Тази вечер Левски започна по-добре и взе 4 точки аванс, след това стигна и до 8:5. "Армейците" обаче се мобилизираха и осъществиха обрат, преди да натрупат 7 точки преднина при 27:20.

Втората четвърт беше равностойна - Левски изравни за 31:31, после ЦСКА излезе напред с 39:33, а на почивката "сините" водеха с 44:42.

През третата част разликата набъбна до 12 точки в полза на Левски. Тройки на Марио Боянов и Лъчезар Димитров я запазиха до самия край.

В последната четвърт ЦСКА съкрати разликата, но нямаше сили за обрат и Купата отиде при Левски.

Алън Арнет бе най-резултатен за Левски с 22 точки и 3 борби, а Серхий Павлов добави 14 точки и 5 борби. Лъчезар Димитров отбеляза 12 точки за успеха.

За ЦСКА Брандън Йънг завърши с 21 точки, 6 борби 7 асистенции, а Таменанг Чо се отчете с 20 точки, 10 борби и 5 асистенции.

След края на мача се стигна до спречкване на играчи на ЦСКА с фенове от трибуните, като напрежението бързо бе потушено.

Титулярните петици

Левски: Лъчезар Димитров, Алън Арнет, Златин Георгиев, Серхий Павлов, Джон Флорвиъс

ЦСКА: Брандън Йънг, Мартин Сотиров, Таменанг Чо, Алекс Симеонов, Зейн Ноулс