Нов проблем за Везенков

Пропуска мача с Оклахома тази вечер

Нов проблем за най-добрия български баскетболист Александър Везенков. Родното тежко крило ще пропусне следващия мач на Сакраменто Кингс заради контузията в десния глезен, която го измъчва от известно време.

Най-полезният в Евролигата за миналия сезон няма да играе срещу Оклахома Сити Тъндър тази вечер от 22:00 ч. българско време, обявиха "кралете". Освен Везенков, на линия не е и Крис Дуарте.

Изглеждаше, че травмата на национала е отшумяла, след като той се завърна в игра в последните два кръга.

Срещу Денвър Нъгетс Везенков дори записа 15 минути при категоричната победа със 135:106. Саша завърши с 6 точки. Преди това той не взе участие в 7 поредни мача.

Задачата на Сакраменто ще бъде тежка - мач срещу един от най-добрите отбори на Запад. Оклахома има 15 успеха в последните си 17 домакинства. Тимът излиза за отмъщение за двете поредни поражения от Кингс в Голдън 1 Сентър - със 105:98 и 123:128.

Тъндър е на четвърто място в Западната конференция с баланс от 35-17, а Кингс заемат петата с 30-21.