"Олимпиакос" взе дербито в Гърция, Везенков над всички

Националът отбеляза 22 точки

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, отново беше над всички за "Олимпиакос"! Родното тежко крило изведе тима си до успех с 68:66 срещу "Панатинайкос" в дербито от 8-ия кръг на гръцкото първенство. Националът записа 22 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 38 минути на паркета.

Победата е осма поредна за "Олимпиакос", чийто тим нанесе втората загуба за "Панатинайкос" от началото на сезона.

Двубоят в "Двореца на мира и дружбата" в Пирея беше равностоен. "Олимпиакос" натрупа аванс от 10 точки след първата четвъртина, но гостите осъществиха обрат и на почивката таблото показваше 38:35 в тяхна полза. Везенков и компания си върнаха водачеството и имаха точка преднина до заключителния период, в който успяха да удържат.

За "Олимпиакос" 17 точки и 9 борби добави Мустафа Фал, докато за "Панатинайкос" най-полезен с 20 точки и 5 борби беше Дуейн Бейкън.

В следващия си мач "Олимпиакос" приема италианския "Виртус" Болоня в Евролигата, преди да гостува на ПАОК в шампионата.