Рекорд за Везенков при победа на Сакраменто (ВИДЕО)

Българският баскетболист блесна и с две тройки срещу Вашингтон

Александър Везенков записа личен рекорд в НБА при третата поредна победа на Сакраменто - 143:131 над Вашингтон като домакин. Българският баскетболист овладя 7 борби за 11 минути игра.

Освен това Саша отбеляза 8 точки, като вкара два от трите си опита за три точки. В сметката му има и една асистенция.

Везенков влезе в игра в края на първата част и вкара тройка с дебютната си стрелба. Във втората четвърт Сакраменто направи добра серия, а на почивката водеше с 66:56. Разликата нарасна до 20 точки, а до края кралете поддържаха аванса си. Везенков получи шансове за игра както в третата, така и последната четвърт.

С най-голям принос за успеха беше Домантас Сабонис, който завърши с трипъл-дабъл - 28 точки, 13 борби и 12 асистенции. Ди'Арън Фокс отбеляза 30 точки, като направи 5 борби и 6 асистенции, а Кийгън Мъри вкара 25 точки. За Вашингтон Джордан Пуул завърши с 28 точки.

Сакраменто се изкачи на четвърто място в Западната конференция с 16 победи и 9 загуби. Следващият мач на кралете е срещу Бостън в четвъртък от 5.00 ч. българско време.