Саша се завърна, но Сакраменто пак загуби

Българинът с 3 точки при 112:117 от Ню Орлиънс

Александър Везенков се завърна в игра, но Сакраменто допусна втора поредна загуба в НБА от Ню Орлиънс - 112:117. Българинът пропусна предишния мач заради контузия в палеца на лявата ръка. Той игра 10 минути, като завърши мача с 3 точки (1/4 от тройката) и 2 борби.

Този път двубоят беше по-равностоен. Сакраменто натрупа аванс в началото, но Ню Орлиънс стигна до обрат. Везенков влезе още в края на първата четвърт. Във втората Ню Орлиънс увеличи преднината си и водеше с 14 точки на почивката. Сакраменто успя да изравни, а след това и поведе към края на четвъртата, но съперникът стигна до успеха.

Ди'Арън Фокс завърши с 26 точки за "кралете", Домантас Сабонис добави 23, а Харисън Барнс вкара 22. За победителите Зайън Уилямсън и Брандън Инграм отново бяха най-резултатни със съответно 25 и 23 точки.

Сакраменто вече с 6 загуби и 8 победи, като е на шесто място в Западната конференция. Следващият мач на тима е срещу Минесота в събота от 3.00 ч.