Шампионът е на колене, Везенков с 6 точки (ВИДЕО)

Сакраменто разгроми Денвър със 135:106

Александър Везенков и Сакраменто попариха шампиона Денвър със 135:106 в мач, изигран в Golden 1 Center.

Спортист №1 на България за 2022 и 2023 г. влезе в края на първата и в началото на втората част, както и в дебютните минути на последната.

Крилото се прибра в съблекалнята с 6 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 16 минути, прекарани на паркета. При стрелбата той бе 0/3 от средна дистанция и 2/4 отвъд дъгата.

Домантис Сабонис отново завърши с "трипъл-дабъл" - 17 точки, 17 борби и 20 асистенции, а Малик Монк добави 23 т. за успеха.

Литовецът записа 16-и "трипъл-дабъл" за сезона, изпреварвайки Никола Йокич. За съотборника на Саша това е 48-и мач с подобни показатели в кариерата, 30 от които са с фланелката на Кингс.

Той прави фантастичен сезон и е най-добрият в няколко категории, но не получи повиквателна за Мача на звездите и все още никой не го смята за сериозен кандидат за наградата MVP на сезона.

След Сабонис и Йокич в списъка на играчите с "трипъл-дабъл" този сезон са Лука Дончич с 9, Янис Адетокумбо със 7 и ЛеБрон Джеймс с 3.

Звездата на Нъгетс Никола Йокич остави срещу името си 23 точки, 8 борби и 7 завършващи подавания.

"Кралете" са с актив от 30 победи и 21 загуби, а съставът на Майк Малоун има на сметката си 36 успеха и 17 поражения. В класирането на Запад калифорнийци са седми, а Денвър е на четвърто място.