Тройка със сирената разплака Сакраменто

6 минути, 4 точки и на една борба за Александър Везенков срещу Милуоки

Драматична загуба за Сакраменто в НБА. "Кралете" отстъпиха със 142:143 от Милуоки след продължение и тройка със сирената.

Александър Везенков игра 6 минути, като завърши с 4 точки и една борба. Той влезе само в третата четвърт, когато тимът му изоставаше с 4 точки. Той вкара два бързи коша и взе една борба, но пропусна и двата си опита за тройка.

Сакраменто беше близо до успеха, но тройка на Деймиън Лилард в последната секунда донесе успеха на съперника. В началото на последната четвърт треньорът на "кралете" Майк Браун беше дисквалифициран. Той потърси обяснение на съдиите за неотсъдено нарушение срещу Ди'Арън Фокс и влезе на игрището, като баскетболистите му трябваше да го удържат.

Ди'Арън Фокс вкара 32 точки, а Малик Монк добави 28. Кевин Хъртър завърши с 26 точки и 10 борби, а Домантас Сабонис отново направи "трипъл-дабъл" - 21 точки, 13 борби и 15 асистенции. За Милуоки Лилард отбеляза с 29 точки, а Янис Адетокумбо завърши с 27 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Сакраменто е на шесто място в Западната конференция с 23 победи и 16 загуби. Следващият мач на тима е срещу Финикс в сряда от 4.00 ч. българско време.