Везенков блести, върна "Олимпиакос" към победите в Евролигата

Пети "дабъл-дабъл" за най-добрия български баскетболист

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, върна "Олимпиакос" на победния път в Евролигата! Родното тежко крило бе над всички при успеха с 85:83 срещу "Виртус" Болоня като гост в Италия. Везенков завърши с 22 точки, 10 борби и 1 асистенция за 33 минути на паркета, записвайки петия си "дабъл-дабъл" от началото на сезона в най-престижния клубен турнир.

Гръцкият гранд имаше аванс от 42:38 на почивката, който увеличи до 10 точки в третата четвъртина - 63:53. Домакините обаче се мобилизираха в заключителните моменти и можеха да отмъкнат победата. При 83:85 и 11 секунди до сирената Янулис Ларендзакис пропусна два наказателни удара за "Олимпиакос", а италианците не се възползваха от последвалото нападение.

21 точки за "Олимпиакос" добави Шакийл МакКисик, докато Костас Папаниколау се отчете със 17. За "Виртус" Болоня най-резултатен с 21 стана Милош Теодосич.

Победата е под №12 за "Олимпиакос", който заема третото място във временното класиране. Италианците са 13-и, след като допуснаха 11-а загуба.

В 20-ия кръг "Олимпиакос" приема вицешампиона "Реал" Мадрид, а "Виртус" е домакин на друг гръцки гранд - "Панатинайкос".