Везенков и компания с ударно начало на плейофите в Евролигата

"Олимпиакос" разби "Монако" и поведе в серията

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и съотборниците му от "Олимпиакос" направиха летящ старт на плейофите в Евролигата. Гръцкият гранд разби със 71:54 "Монако" у дома и поведе с 1-0 успеха в серията.

Родното тежко крило записа 10 точки и 5 борби, а най-резултатни в двубоя бяха Йоргос Принтезис и Шакийл Маккисик от "Олимпиакос", които отбелязаха по 12 точки. За французите Майк Джеймс и Донта Хол реализираха по 10.

Тази вечер гостите водеха с 15:8 след края на първата четвъртина, но "Олимпиакос" стигна до обрат, преди да убие интригата в третата част, когато ограничи "Монако" до 10 точки.

Мач №2 от серията също ще се играе в Пирея на 22 април (петък), а третата среща - вече на френска земя, е насрочена за 27 април. Спорът се води до 3 успеха от 5 мача, а победителят ще продължи към Файнъл Фор на Евролигата. Домакин на полуфиналите и битката за трофея между 19 и 21 май е сръбската столица Белград.