Везенков и Олимпиакос отново във Файнъл Фор на Евролигата (ВИДЕО)

Националът показа класа в решаващия мач №5 с Фенербахче

Олимпиакос, в чиито редици е Александър Везенков, се класира за Файнъл Фор на Евролигата във втора поредна година! Гръцкият гранд продължи към полуфиналите след успех с 84:72 (20:15, 24:18, 21:19, 19:20) срещу Фенербахче у дома в решителния мач №5 от серията.

Най-добрият български баскетболист завърши двубоя със 17 точки, 5 борби и 1 открадната топка.

Тази вечер в трибуните на препълнения "Дворец на мира и дружбата" в Пирея беше и треньорът на Сакраменто Кингс - Майк Браун, което засилва слуховете, че Везенков ще заиграе в тима от НБА през следващия сезон.

На паркета родното тежко крило се събуди през второто полувреме и отбеляза 15 точки, като по този начин се отърси от рекордно слабото си представяне в мач №4, който завърши с едва 2 точки.

Над всички за гърците беше Костас Слукас с 22 точки срещу бившия си отбор, докато най-полезен стана Костас Папаниколау с "дабъл-дабъл" от 14 точки и 11 борби. Най-резултатен в мача беше Марко Гудурич от гостите с 26 точки.

В следващата фаза Олимпиакос очаква победителя от двойката Монако - Макаби (Тел Авив). Той ще бъде определен утре, също в мач №5.

На "червено-белите" предстои 12-о участие във финалната четворка на Евролигата. Олимпиакос ще преследва четвърти триумф в турнира след 1996/97, 2011/12 и 2012/13. Гръцкият гранд е печелил сребърните медали 5 пъти - през 1993/94, 1994/95, 2009/10, 2014/15 и 2016/17, има едно трето място през 1998/99 и две четвърти - през 2008/09 и 2021/22.