Везенков и Олимпиакос сгазиха пореден съперник в Гърция

Българският национал близо до дабъл-дабъл

Александър Везенков и Олимпиакос продължават да нямат спиране през сезона в елита на Гърция. Българинът и неговите съотборници изнесоха поредна лекция, този път на Кардицас след 92-61 в мач от 21-ия кръг, който се изигра в Двореца на мира и дружбата.

View this post on Instagram

A post shared by Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

По този начин селекцията на Йоргос Барцокас все не познава вкуса на загубата и продължава да се радва на перфектен актив от 21 победи в шампионата на южната ни съседка. На 8 април (събота) „червено-белите“ ще сложат край на редовния сезон с визита на АЕК Атина.

Мачът не предвещаваше подобен изход, тъй като стартът се оказа оспорван и в края на първата част гостите се отскубнаха с точка. Постепенно домакините намериха пътя към водачеството във втората част и се настаниха методично на лидерската позиция, за да се приберат в съблекалнята при 38-32. След паузата „червен-белите“ увеличиха оборотите и интригата се изпари за отрицателно време.

Везенков бе селектиран в стартовата петица, но този път бе пестелив в офанзивен план. Това обаче не спря по никакъв начин българския национал да даде своя принос за разгрома и да се доближи до дабъл-дабъл. Крилото остави срещу името си 11 точки, 7 борби и 3 асистенции за 20 минути, прекарани на паркета.

Янулис Ларендзакис се разписа с 18 точки за тима от Пирея. Костас Папаниколау го последва с 16, Джордж Папас финишира с 11.

Роберто Галиант отвърна за гостите със 17 точки, Шон Еванс добави 10 и 11 борби.