Везенков и Олимпиакос се сринаха във враждебен Белград (ВИДЕО)

Националът изигра най-слабия си мач в Евролигата за сезона

Александър Везенков и неговият Олимпиакос се сринаха във враждебния Белград! Родното тежко крило направи най-слабия си мач от началото на сезона, а гръцкият гранд загуби от Партизан със 75:90 в двубой от 30-ия кръг на баскетболната Евролига.

Везенков завърши със скромните 6 точки, 5 борби и 3 асистенции. Най-резултатен сред съотборниците му стана Шакийл МакКисик с 21 точки, докато за сърбите над всички беше Джеймс Нънали със 17.

Пред пълните трибуни на Щарк Арена, в която нямаше нито един фен на Олимпиакос, тъй като домакините се бяха погрижили за съперника да няма билети, Партизан пое инициативата още от началните минути.

"Гробарите" водеха с 48:34 на полувремето - преднина, която поддържаха до края, за да запишат ключов успех в битката за място в плейофите. Олимпиакос се класира за тази фаза в предишния кръг.

Въпреки поражението тази вечер, Олимпиакос остава на върха с баланс от 21-9. Втори е Реал Мадрид със същия актив. Партизан заема седмата позиция със 17-13.

В следващия кръг Везенков и компания се връщат в Пирея за среща с френския АСВЕЛ, докато Партизан приема Барселона.