Везенков изстреля Олимпиакос на полуфинал в Гърция

Българският национал отново над всички за тима от Пирея

Александър Везенков и Олимпиакос си проправиха път до полуфиналите в елита на Гърция. Българинът и неговите съотборници отчаяха Арис при визитата си след 82-58 във втората среща от четвъртфиналите.

View this post on Instagram

A post shared by Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Това се оказа достатъчно за „червено-белите“ да сложат край на серията с 2-0 победи и направят поредна крачка към титлата в южната ни съседка. В следваща фаза тимът от Пирея ще има за съперник победителя от ПАОК и Промитеас, които тепърва ще открият участието си в плейофите.

Гостите нямаха никакви проблеми още през първото полувреме и след 20 минути игрово време се оттеглиха при 42-27. През второто полувреме „червено-белите“ отново затвърдиха своето превъзходство и оттам връщане нямаше.

Везенков бе селектиран в стартовата петица и за пореден път демонстрира ролята си на големия лидер за тима от Пирея. Българският национал влезе в ролята на топреализатор и наказа един от бившите си отбори. Крилото се прибра в съблекалнята с 19 точки, 4 борби, 1 асистенции и 2 откраднати топки за 20 минути, които прекара на паркета.

Янулуис Ларендзакис последва българина с 14 точки. Костас Слукас финишиара с 11 и 6 асистенции.

Василис Кавадас бе най-добър за тима от Солун с 13 точки.