Везенков класира Сакраменто на 1/4-финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралете" с уникален обрат срещу Голдън Стейт - 124:123

Александър Везенков класира Сакраменто за елиминациите на новия турнир в НБА - In Season.

Кингс направиха уникален обрат срещу Голдън Стейт - 124:123 и така отборът на българина продължава напред към 1/4-финалите.

Тимът от столицата на Калифорния губеше с 20 точки в края на третата четвърт, което значеше, че "кралете" са аут от състезание, и тогава Майк Браун реши да пусне жокера Везенков.

С 2 важни тройки, 3 борби и много важна асистенция в последната минута на най-полезния играч в Евролигата за миналия сезон обаче "Кингс" се върнаха в играта, доближиха съперника и в самия край обърнаха.

Българският национал завърши с 8 точки за 15 минути на терена.

Ди'Арън Фокс се отчете с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции за победителите. Кевин Хъртър завърши с 21 точки, 9 овладени топки и 5 завършващи подавания, Малик Монк остави срещу името си 21 точки, Харисън Барнс отбеляза 12, а Трей Лайлс приключи с 11 точки и 6 борби. Домантас Сабонис се оттегли с 9 точки, 8 борби и 10 асистенции.

Стеф Къри и Андрю Уигинс бяха най-резултатни за Голдън Стейт с по 29 точки и 10 борби. Клей Томпсън прибави 20 точки и 9 овладени топки.

На 1/4-финалите съперник на Сакраменто в новия турнир на НБА ще бъде Ню Орлийнс.