Везенков на пейката при голям обрат на Сакраменто (ВИДЕО)

Майк Браун забрави за българина при 131:110 срещу Детройт

Любомир Асенов, LAP.BG

Александър Везенков не игра при категоричния успех на Сакраменто над Детройт със 131:110.

Българинът пропусна три поредни мача на "кралете", след което вкара 11 точки по време на голямата загуба от Ню Орлийнс Пеликанс преди два дни, но днес отново остана на пейката.

Неговите избраници направиха голям обрат срещу най-слабия отбор в НБА този сезон. Кингс загубиха първата част с 29:47, но след това бързо настигна домакините и още на почивката имаха преднина, която успяха да задържат до края.

Домантас Сабонис завърши с "трипъл-дабъл" - 37 точки, 10 борби и 13 асистенции. Кийгън Мъри добави 32 точки, а Ди'Арън Фокс наниза 26.

За Детройт над всички беше Боян Богданович с 26 т.

Само преди дни последният бе обявен за баскетболист №1 на Сърбия за 2023 г. През 2023 г. "орлите" играха финал на световното първенство.

"Кралете" вече имат 22 победи и 14 загуби, като заемат пето място в Западната конференция, а утре ще гостуват на Шарлът.