Везенков окрили Олимпиакос в Гърция

Българският национал даде тон на тима от Пирея на старта на полуфиналите

Александър Везенков и Олимпиакос потеглиха победоносно на полуфиналите в елита на Гърция. Българинът и неговите съотборници се справиха със съпротивата на ПАОК след 83-65 в първа среща, изигранa в Двореца на мира и дружбата.

По този начин селекцията на Йоргос Барцокас направи първа крачка към финала на южната ни съседка и поведе с 1-0 победи. Вторият мач от серията е на 25 май в Солун.

Преди това за „червено-белите“ предстои най-важното им изпитание през сезона – Финалната четворка в Евролигата, която ще се състои от 19 до 21 май в Каунас. Тимът от Пирея ще има за съперник Монако на полуфиналите, докато вторият мач ще противопостави Барселона срещу Реал Мадрид.

Поделеното надмощие бе водещ фактор в откриващите минути и в края на дебютния период гостите се докопаха до аванс от 2 точки. Промяна не последва и в следващата десетка, а отборът от Солун се оттегли в съблекалнята при 45-42 на голямата почивка.

Интригата се заплете и на старта на третата част, но домакините нарушиха тенденцията и не се забавиха да си извоюват двуцифрена разлика, която след 30 минути игрово време бе 11 точки. В заключителната четвърт тимът от Пирея нямаше спиране и окончателно отказа гостите от надеждите им за обрат.

Везенков бе селектиран в стартовата петица и загря за Финалната четворка в турнира на богатите след по-малко от седмица. Българският национал остана загадка за защитата на отбора от Солун, като поведе листата на релизаторите и остана на крачка от дабъл-дабъл. Крилото се прибра в съблекалнята с 21 точки, 8 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 24 минути, прекарани на паркета.

От неговите съотборници Янулис Ларендзакис се разписа с 16 точки, Алек Питърс се отчете с 13 и 6 борби.

Джордан Сибърт отговори за ПАОК с 15 точки, Джейлън Райли има 12.