Везенков отново блести в Евролигата

Българинът над всички при трета поредна победа на "Олимпиакос"

Нов силен мач за Александър Везенков в Евролигата по баскетбол! Националът бе над всички при победата на "Олимпиакос" с 89:87 срещу "Реал" Мадрид като гост. Успехът е трети пореден за гръцкия гранд, който продължава безупречното си представяне в настоящото издание на турнира.

Везенков завърши с 23 точки, 12 борби и 1 отнета топка за 33 минути на терена. За родното тежко крило това е втори пореден двубой с "дабъл-дабъл" и трети с над 20 точки.

"Олимпиакос" и "Реал" изиграха много оспорван и зрелищен двубой, който бе решен в самия край. След равенство 87:87, Костас Слукас отбеляза победния кош три секунди преди финалната сирена.

Победата в Испания изкачи "Олимпиакос" на четвърто място във временното класиране с актив 3-0, колкото имат и заемащите първите три позиции "Фенербахче", АЛБА Берлин и "Баскония". За "Реал" поражението е второ, а кралският клуб заема десетото място. Над всички за испанците беше Джанан Муса със 17 точки.