Везенков поведе Олимпиакос към шампионската титла (ВИДЕО)

Българинът над всички в първото финално дерби с Панатинайкос

Александър Везенков поведе Олимпиакос към титлата в Гърция! Най-добрият български баскетболист беше най-резултатен при победата със 73:70 срещу Панатинайкос у дома в първото дерби от финалния плейоф.

Родното тежко крило завърши двубоя с 20 точки, 7 борби и 2 асистенции за 34 минути на терена. 13 точки, 4 борби и 7 асистенции добави Томас Уолкъп, а Костас Слукас се отчете с 12 точки, 4 борби и 4 асистенции за успеха на гранда от Пирея.

За Панатинайкос 17 точки и 5 борби направи Мариус Григонис, следван от Парис Лий с 14 точки, 2 борби и 8 асистенции.

Играе се до 3 победи от 5 мача. Вторият ще се състои в залата на 39-кратния шампион на Гърция Панатинайкос на 8 юни, а в третия - на 11 юни, Олимпиакос отново ще бъде домакин.

При евентуален четвърти двубой Панатинайкос ще посрещне Везенков и компания на 15 юни, а при необходимост от пета, решителна среща, тя ще се проведе на 18 юни в залата на 13-кратния първенец Олимпиакос.