Везенков блести пред скаути от НБА

Българинът изведе Олимпиакос до финала за Купата на Гърция

Александър Везенков и Олимпиакос си проправиха път до финала в турнира за Купата на Гърция. Българинът и неговите съотборници матираха Панатинайкос с 81-65 на полуфиналите в „Арена Хераклион“, Хераклион.

Спортист №1 на България за 2022 година се радва на специално присъствие, тъй като неговите изяви по време на надпреварата следи Джей Триано, който е помощник треньор в Сакраменто Кингс. Именно „кралете“ държат правата на най-добрия български баскетболист, а възможността да облече екипа им през лятото изглежда все по-възможна.

View this post on Instagram

A post shared by Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

По този начин селекцията на Йоргос Барцокас има шанса да защитава трофея, който спечели преди година. В спора за златото “червено-белите” ще срещнат Перистери, който отказа АЕК Атина със 77-65 в първия полуфинал. Финалът ще се изиграе тази вечер от 19 часа и 15 минути българско време.

Първата част премина под знака на равенството, а след 10 минути игра „червено-белите“  се радваха на крехък аванс от 3 точки. „Детелините“ намериха пътя към обрата във втората четвърт и на голямата почивка се изстреляха при 40-35.

Символичните домакини стартираха ударно второто полувреме и на бърза ръка си върнаха предимството, което в края на третата десетка бе 14 точки. Във финалната десетка тимът от Пирея отново бе пълен господар и оттам връщане нямаше.

Везенков намери място в стартовата петица и остана загадка за защитата на „зелените“. Българският национал поведе „червено-белите“, като влезе в ролята на топреализатор и се отчете с дабъл-дабъл. Крилото блесна с 22 точки, 10 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки за 33 минути на паркета.

Костас Папаниколау се разписа с 15 точки, включително и с 5/5 отвъд дъгата. Айзея Кейнън го последва с 14.

Парис Лий отвърна за “детелините със 17 точки и 5 асистенции. По 13 реализираха Йоргос Папаянис и Дерик Уилямс, като първият записа и 5 борби.