Везенков със 7 точки срещу Лейкърс, Леброн не игра (ВИДЕО)

Загуба за Сакраменто и във втория мач на българина

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, игра близо 22 минути за Сакраменто, който загуби и втората си контрола от предсезонната подготовка. "Кралете" отстъпиха на Лос Анджелис Лейкърс със 101:109 в Анахайм.

Родното тежко крило отново бе титуляр и завърши със 7 точки, 3 борби и 1 асистенция. За "езерняците" в игра не се появи суперзвездата Леброн Джеймс. Той изгледа двубоя от пейката, а в отсъствието му над всички за Лейкърс беше Д'Анджело Ръсел с 21 точки и 8 асистенции, докато 18 реализира Гейб Винсънт.

Най-резултатен за Сакраменто беше Де'Арън Фокс с 18 точки, Харисън Барнс добави 15, а с по 10 се отчетоха Домантас Сабонис и Крис Дуарте.

С два наказателни удара на Фокс Сакраменто поведе с 51:50 на почивката. "Кралете" обаче изиграха слаба третата част, която загубиха с 28:40, а в последните десет минути не успяха да накаксат.

В първата си проверка Сакраменто загуби като гост на Торонто Раптърс с 99:112 (35:35, 20:34, 19:26, 25:17) във Ванкувър.

Тимът ще изиграе общо пет контроли преди началото на сезон 2023/2024 в Националната баскетболна асоциация, като следващата е срещу Голдън Стейт Уориърс на Стеф Къри на 16 октомври сутринта българско време.