Амос Юга прати ЦСКА на полуфинал

"Червените" с минимална победа над Арда за Купата на България

С гол на Амос Юга ЦСКА стигна до полуфиналите на турнира за Купата на България. Капитанът се разписа през първото полувреме при минималната победа над Арда на стадион "Васил Левски".

Така "червените" се присъединяват към Ботев Пловдив и Хебър. Последният полуфиналист в турнира ще бъде излъчен в сблъсъка Лудогорец - ЦСКА 1948 в четвъртък.

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро направи само една промяна в състава спрямо загубата с 0:1 от Черно море в събота. Вместо наказания Фернандо Каранга като титуляр в нападението действаше Данило Асприля.

Арда пък беше с нов-стар треньор край тъчлинията. Николай Киров направи повторен дебют, след като замени уволнения след 0:4 от Левски Александър Тунчев.

Тимът от Кърджали можеше да изравни преди почивката, когато Станислав Иванов не успя да вкара сам срещу Густаво Бусато. От своя страна домакините също пропуснаха куп изгодни възможности, но като цяло не убедиха, че не измъкват от кризата.