"Арда" удари "Септември" в зрелищен мач

Трета поредна шампионатна победа за тима от Кърджали

"Арда" победи драматично "Септември" София у дома в мач от четвъртия кръг на родния футболен шампионат. С успеха, трети пореден за тима от Кърджали, "сините" се изкачиха на третата позиция във временното класиране - само на точка от шампиона "Лудогорец" и ЦСКА, които имат по 10.

Тази вечер "Арда" започна по-силно - откри още в 6', когато Иван Тилев намери Лъчезар Котев и той прати топката в мрежата на гостите след рикошет. Домакините продължиха да владеят инициативата и стигнаха до втори гол в 18' чрез Светослав Ковачев. Той обаче не бе зачетен заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

"Септември" възстанови равенството в 28' с попадение на Реди Каса, преди "Арда" да поведе отно 10 минути по-късно чрез Христо Иванов.

Вратарят на столичани Димитър Шейтанов се намеси отлично на два пъти в началото на втората част. Последва натиск на "Септември", който даде резултат близо четвърт час преди края - Милен Стоев си отбеляза автогол за 2:2.

Секунди по-късно "Арда" нанесе съкрушителния удар с гол, дело на влезлия като резерва Ел Мами Тетах.

Така "Арда" вече заема третата позиция, докато "Септември" е 11-и с 4 точки. В петия кръг тимът от Кърджали гостува на "Локомотив" Пловдив, а столичани приемат съгражданите си от "Локомотив".

Съставите

"Арда": Васил Симеонов, Лъчезар Котев, Иван Тилев (69' – Ел Мами Тетах), Христо Иванов (69' – Жозе Едералдо Жуниор), Милен Стоев, Пламен Крачунов, Деян Лозев (79' – Милен Желев), Александър Георгиев, Светослав Ковачев (79' – Иван Коконов), Илия Юруков, Ласана Н’Диайе (60' – Тонислав Йорданов)

"Септември": Димитър Шейтанов, Александър Тодоров (72' – Мирза Делимеджац), Иван Арсов, Мартин Николов (64' – Мартин Ачков), Кристиян Пешов (88' – Виктор Зоров), Атанас Кабов, Димитър Костадинов, Мартин Стойчев, Красиан Колев (64' – Айкут Рамадан), Симеон Александров (46' – Мартин Стоянов), Реди Каса