България и Северна Македония не се победиха в Разград

Първи официален футболен мач между двете страни

Отборите на България и Северна Македония не излъчиха победител в първия официален футболен мач между двете страни. Срещата в Разград от Лигата на нациите завърши 1:1.

"Лъвовете" поведоха след гол на Кирил Десподов в 13-ата минута, а гостите изравниха в 50-ата благодарение на Ристeвски.

Пред около 6000 зрители в Разград срещата започна повече от отлично за тима на Ясен Петров. В 13-ата минута Тодор Неделев асистира на нападателя на "Лудогорец" Кирил Десподов, който с техничен удар откри резултата за 1:0.

След попадението гостите от Северна Македония наложиха натиск и отправиха няколко добри удара, но Николай Михайлов се справи. При един от тях топката го удари в лицето и се наложи лекарска намеса.

Северна Македония изравни малко след началото на втората част. Милан Ристовски беше оставен сам пред нашата врата и вкара за 1:1.

В последните секунди на добавеното време главният съдия отсъди дузпа в полза на България, но след видеопреглед наказателният удар бе отменен.

В неделя, 5 юни, отново в Разград "лъвовете" приемат Грузия във втория си мач от Лигата на нациите.