Без Неделев: Ботев вгорчи годишнина на Черно море

Реферът отмени дузпа за "моряците" след намесата на VAR

Има живот и след Тодор Неделев. Доказа го Ботев Пловдив, който спечели първия си мач след напускането на звездата в посока Лудогорец.

"Канарчетата" си тръгнаха с трите точки от Варна след 2:1 навръх 110-годишнината на тима от Тича.

Красиан Колев даде аванс на пловдивчани в 7-ата минута, след което Мазир Сула изравни в 19-ата. Победният гол беше дело на Уме Емануел в началото на втората част.

В 63-ата минута Точукву Ннади беше изгонен след втори жълт картон и гостите трябваше да доиграят мача с човек по-малко.

10 по-късно дузпа за Черно море бе отменена от главния рефер Васимир Ел-Хатиб след преглед на ситуацията с VAR.

След успеха Ботев е на 10-о място в Първа лига с 26 точки, докато Черно море остава 5-и с 36 пункта.