Без победител в 116-ото пловдивско дерби

2 гола за 2 минути в „Коматево“

Ботев и Локомотив завършиха 1:1 в пловдивското дерби от 24-ия кръг на Първа лига.

Антоан Бароан откри резултата за "канарчетата" в 81', но само две минути по-късно играчите на Александър Томаш изравниха след автогол на Джаспър ван Хертъм и така 116-ото издание на дербито остана без победител.

По този начин Ботев продължава да заема 10-ото място в класирането с актив от 27 точки, докато Локомотив остава пети с 40 точки, с точка по-малко от четвъртия Левски, който по-рано днес спечели визитата си на Арда (Кърджали) и изпревари "смърфовете".

В следващия кръг Ботев гостува на ЦСКА 1948, докато Локомотив посреща Септември.

Съставите

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Точукву Нади, Николай Минков (74' – Рой Херман), Дилан Мертенс, Антоан Бароан (88' – Абдулайе Траоре), Уме Емануел, Красиан Колев (62' - Мартин Секулич)

Локомотив: Динко Хоркаш, Тодор Павлов, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Петър Витанов, Пиер Зебли (85' – Христо Иванов), Бабакар Дион, Матеус да Силва, Джовани (67' – Георги Каракашев), Димитър Илиев, Ерик Сорга (90+1' – Денислав Александров)