Бразилец изстреля Левски в Европа

Уелтън донесе победата с 2:0 над Арда в баража

Левски ще играе в Европа и през следващия сезон благодарение на бразилската си звезда Уелтън. Крилото вкара и двата гола за победата с 2:0 над Арда в баража, игран на стадион "Георги Аспарухов".

С успеха си в двубоя, поставил точка на футболния сезон у нас, "сините" си гарантираха участие в Лигата на конференциите. В последното издание на надпреварата те поднесоха сензация с отстраняването на ПАОК, преди да отпаднат безславно от малтийския Хамрун.

Мачът беше последен за халфа на Левски Филип Кръстев. Наемът му от белгийския Ломел изтече и няма да бъде подновен.

Уелтън откри резултата в 36-ата минута след пробив отляво и техничен удар по земя в обратния ъгъл. В 58-ата отново той сложи точка на спора, като се разписа с глава след центриране на Асен Митков.

Така Левски спечели и четвъртия бараж, в който участва през последните години. Предишните случаи бяха през 2017, 2018 и 2019 г.