ЦСКА 1948 разгроми "Берое" и поведе в Първа лига

Ивайло Чочев отбеляза деветия си гол за сезона

ЦСКА 1948 затвърди добрите впечатления от началото на сезона, разгромявайки "Берое" с 4:0 в мач от деветия кръг на Първа лига. Така столичният тим отново оглави временното класиране.

Страхотен мач за ЦСКА 1948 направи Марио Топузов, който се отличи с 3 асистенции. Националът Ивайло Чочев пък отбеляза дежурния си гол и вече има 9 през кампанията.

"Червените" изковаха успеха през първата част, когато доминираха тотално и стигнаха до две попадения. Ангел Бастунов се разписа в трети пореден мач, откривайки резултата в 14'. Нападателят реализира с добавка, след като удар на Чочев срещна десния страничен стълб.

В 25' новото попълнение Парвиз Умарбаев вкара първия си гол за ЦСКА 1948. Бившият халф на "Локомотив" Пловдив получи пас от Топузов и с лекота прати топката в мрежата зад Иван Караджов.

През втората част "Берое" погледна по-смело в атака и на няколко пъти старозагорци затрудниха капитана Даниел Наумов.

В 62' на два пъти Абубакар Тунгара бе на стрелкова позиция, като при втория Ангел Лясков изчисти с глава от голлинията.

Устремът на гостите бе спрян от звездата на ЦСКА 1948 Чочев, който в 72' се извиси във въздуха след центриране на Топузов и с глава прати топката за трети път във вратата на Караджов.

Минута преди края и Александър Колев записа името си сред голмайсторите след поредна асистенция на Топузов.

Така ЦСКА 1948 е на върха с 20 точки - 2 пред ЦСКА, който обаче е с два мача по-малко. "Берое" е на десетата позиция с 8 точки. В следващия кръг тимът на Любослав Пенев гостува на "Ботев" Пловдив, докато заралии приемат новака "Спартак" Варна.

Съставите

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Реян Даскалов, Лазар Марин, Ангел Лясков, Ивайло Чочев, Парвиз Умарбаев (82'-Джонатан), Карлос Охене (50'-Октавио), Марио Топузов, Радослав Кирилов (74'-Александър Колев), Ангел Бастунов (74'-Денислав Александров)

"Берое": Иван Караджов, Димитър Стоянов, Димитър Пиргов, Рука, Лукас Мартинс, Серкан Юсеин, Абубакар Тунгара (79'-Валентино Пулиезе), Стив Траоре (67'-Спас Георгиев), Абел Анисе, Стилиян Николов, Симеон Мечев (57'-Луизиньо)