ЦСКА 1948 отново излезе начело, Чочев стигна 10 гола

Халфът донесе победата срещу "Септември"

ЦСКА 1948 записа драматичен успех с 1:0 срещу "Септември" София и отново излезе начело във временното класиране на Първа лига. В герой за тима на Любослав Пенев за пореден път се превърна Ивайло Чочев, който отбеляза 10-ия си гол в 11 кръга. Халфът се разписа 3 минути преди края.

ЦСКА 1948 бе по-добрият отбор през първото полувреме, но не успя да открие резултата. Две положения се откриха пред Александър Колев, който обаче с глава не успя да намери очертанията на вратата.

Голмайсторът на Първа лига Ивайло Чочев имаше шанс да открие резултата още в първите минути, но ударът му бе блокиран.

"Червените" имаха претенции и за дузпа за игра с ръка на Кристиян Пешов в наказателното поле, но съдията Иво Колев прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

През второто полувреме домакините се опитаха да натиснат, но не успяваха да стигнат до сериозни положения, а малкото такива бяха отразени от отлично играещия вратар на "Септември" Димитър Шейтанов.

В 66' гостите останаха с човек по-малко на терена - Мартин Николов си изкара два жълти картона в рамките на две минути, след като удари Марио Топузов в лицето.

Треньорът на домакините Любослав Пенев опита всичко, като пусна на терена дебютанта за тима си Евгений Сердюк, Георги Русев и Октавио. Шейтанов спря Чочев веднъж, преди да капитулира 3 минути преди края. Тогава Русев подаде на Ангел Лясков вляво, последния центрира, а Чочев с глава вкара ценния гол между трима защитници.

Така ЦСКА 1948 е на върха с актив от 23, пред "Лудогорец" и ЦСКА с по 22, но преследвачите са изиграли 3 мача по-малко. "Септември" е на 12-ата позиция с 8 точки. В следващия кръг отборът на Любослав Пенев гостува на "Локомотив" Пловдив, а "Септември" приема "Спартак" Варна.

Съставите

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Джонатан (84' - Стив Фуртадо), Реян Даскалов, Хелитон, Ангел Лясков, Карлос Охене (67' - Октавио), Парвиз Умарбаев (84' - Ангел Бастунов), Марио Топузов (67' - Георги Русев), Ивайло Чочев, Радослав Кирилов, Александър Колев (46' - Евгений Сердюк)

"Септември": Димитър Шейтанов, Иван Арсов, Красиан Колев (46' - Радослав Живков) (81' - Илия Миланов), Мартин Стойчев, Мартин Стоянов, Мартин Николов, Кристиян Пешов, Асен Чандъров, Атанас Кабов (63' - Мартин Ачков), Александър Тодоров (46' - Айкут Рамадан), Мартин Петков (46' - Димитър Костадинов)