ЦСКА и Черно море не се победиха в мач с куп пропуски

Край на серията от 5 поредни победи за варненския тим

ЦСКА и Черно море завършиха 1:1 в зрелищен мач от седмия кръг на Първа лига. Освен двете попадения на ст. Българска армия, двубоят предложи греда и куп пропуски.

Срещата започна с натиск на ЦСКА. "Червените" поведоха след четвърт час игра, когато се разписа Дюкенс Назон. За хаитянина това е втори гол от началото на сезона.

Впоследствие вратарят на домакините Густаво Бусато спря Живко Атанасов, а после и Матеус Машадо.

До почивката "моряците" пропиляха още две възможности, най-добрата от които се откри пред Мазир Сула.

Второто полувреме продължи с пропуски на гостите. Алекс Фернандес и резервата Едгар Пачеко не отбелязаха, преди Жираир Шагоян да направи същото за "армейците".

В 75' Амос Юга от ЦСКА удари греда. Две минути по-късно Черно море изравни чрез Влатко Дробаров.

В крайна сметка ЦСКА прекъсна серията на тима на Илиан Илиев от 5 поредни победи. Така Черно море остава на второто място в класирането със 17 точки, докато ЦСКА е на деветата позиция с 9. Лидер продължава да бъде отборът на Локомотив Пловдив с 19.