ЦСКА обърна 10 от ЦСКА 1948 в края (ВИДЕО)

Зимно попълнение донесе успеха за тима на Ел Маестро

ЦСКА спечели с 2:1 срещу ЦСКА 1948 като гост в мач от 24-ия кръг на родния футболен шампионат. Тимът на Нестор Ел Маестро стигна до успеха след обрат.

В герой за ЦСКА се превърна зимното попълнение Улаус Скаршем, който влезе като смяна и отбеляза победното попадение в добавеното време.

Домакините играха с 10 души повече от полувреме - Неделко Пишчевич беше изгонен малко преди почивката за грубо влизане, донесло му втори жълт картон.

ЦСКА 1948 поведе още в 12' чрез Евгений Сердюк, възползвал се от подаване на Педриньо. Голът е първи за украинеца от началото на сезона.

Последва пропуск на Тобиас Хайнц от ЦСКА. След това норвежецът създаде напрежение пред вратата на ЦСКА 1948, но Симеон Василев се намеси.

Гостите се възползваха от численото си предимство след червения картон на Пишчевич. Хайнц и Станислав Шопов пропиляха добри ситуации, за да се стигне до 68', когато резервите Джонатан Линдсет и Данило Асприля комбинираха, а последният изравни.

Десет минути преди края ЦСКА понесе тежък удар - Хайнц се контузи и напусна игра. Въпреки това отборът на Ел Маестро изтръгна трите точки в добавеното време с гол на Скаршем.

Така ЦСКА е трети с актив от 51 точки, колкото имат и Черно море и Лудогорец, които обаче са със съответно 1 и 2 мача по-малко.

ЦСКА 1948 навлезе в серия от 5 мача без победа във всички турнири. Отборът, домакинстващ в Бистрица, заема шестото място в класирането с актив от 37 точки.

В 25-ия кръг ЦСКА приема Ботев Пловдив, докато ЦСКА 1948 гостува на Черно море.

А какво казаха след ЦСКА 1948 - ЦСКА двамата треньори Николай Панайотов и Нестор Ел Маестро - вижте във видеото най-горе.