ЦСКА пак не победи: 1:1 на "Армията" със Славия

Фенове искат обяснение от Турицов и Евтимов

ЦСКА отново не победи. Футболистите на ЦСКА излязоха на "Българска армия" срещу Славия с надежда да измият срама от кошмарното представяне срещу Сепси в третия по сила европейски клубен турнир - Лига на конференциите, но не успяха.

"Белите" си тръгнаха с точка от Борисовата градина. Избраниците на Бакеро поведоха след гол на Галин Иванов 15 минути преди края.

В 82' Тобиас Хайнц сложи топката на главата на Туфегджич и последният с плонж отбеляза за 1:1.

ЦСКА заигра по-добре след изравнителния гол, но до още един така и не стигна. Шансове в края имаха Хайнц и Назон.

Равенството е второ за тима на Нестор Ел Маестро в Първа лига, като тимът освен, че си навлече освирквания на част от своите привърженици, остава на незавидното 8-о място в класирането с 5 точки.

А в следващия кръг предстои гостуване на Лудогорец в Разград.

През първото полувреме и двата тима имаха шанс да отбележат. В 20' капитанът на "белите" Галин Иванов отправи първи изстрел по посока вратата на ЦСКА, но Бусато се справи.

В 37' Джонатан Линдсет удари греда.

5 минути след подновяването на играта "червените" имаха претенции за дузпа. Тибо Вион изпълни корнер, а Кордоба опита да играе с глава, но топката се удари в ръката на Ертан Томбак. Гидженов подмина ситуацията, а отговорникът за ВАР в този двубой Георги Кабаков потвърди решението му.

Домакините имаха претенции и в 67', когато Данило Асприля шутира от наказателното поле, а в опита си да отбие топката футболист в "бяло" игра с ръка, но вече легнал на земята.

Славия можеше да удвои аванса си в 80', когато Сибири Кейта разгърна добре контраатака на Славия, напредвайки през центъра с топката в крака, след което отклони за Емил Стоев, който стреля. Иван Турицов обаче успя да извади топката от голлинията.

След края на мача феновете разговаряха на висок тон и искаха обяснение от Иван Турицов и Димитър Евтимов, но напрежението беше бързо потушено.